Skip to content

Document Header

Програм 42. Фестивала филмског сценарија

Програм 42. Фестивала филмског сценарија published on

Фестивал филмског сценарија, 42. по реду одржава се у Врњачкој Бањи од 13. до 17. августа.

Програм 42. Фестивала филмског сценаријаPlakat 42

13. август , понедељак
20:30 АМФИТЕАТАР
Свечано отварање Фестивала филмског сценарија
Концерт Коља и 4 прста
Корени (ван конкуренције) ПРЕМИЈЕРА
Сценарио: Ђорђе Милосављевић
Режија: Иван Живковић
Ederlezi rising
(такмичарски програм)
Сценарио: Димитрије Војнов
Режија: Лазар Бодрожа

  1. август, уторак

18:00 – Гранде пунто (такмичарски програм)
Сценарио и режија : Вања Хован
Биоскоп
19:00 – Промоција књиге “Критички водич кроз српски филм 2000/2017”, Ђорђе Бајић, Зоран Јанковић,
Иван Велисављевић
Библиотека
20:30– АМФИТЕАТАР
Сенке над Балканом (ван конкуренције)
Сценарио: Даница Пајовић, Драган Бјелогрлић,
Владимир Кецмановић, Дејан Стоиљковић
Режија: Драган Бјелогрлић
О бубицама и херојима (такмичарски програм)
Сценарио: Никола Пејаковић, Димитрије Воинов, Петар Пашић
Режија: Петар Пашић

  1. август – среда

12:00 – Посета родној кући Соње Савић, Доња Горевница код Чачка
18:00– Хоризонти (такмичарски програм)
Сценарио и режија: Светислав Драгомировић
Биоскоп
20:30 – АМФИТЕАТАР
Месо (такмичарски програм) ПРЕМИЈЕРА
Сценарио: Никола Пејаковић
Режија: Саша Хајдуковић
Нигде (такмичарски програм)
Сценарио и режија: Предраг Велиновић

  1. август – четвртак
    13:00– Симпозијум “ТВ филм на филмском фестивалу”
    Конференцијска сала хотела „Фонтана“

15:00 Приказивање ТВ драма:
Београдска трилогија, Биљана Србљановић
Павиљони, Милена Марковић
Не играј на Енглезе, Владимир Ђурђевић
Биоскоп
19:00– Промоција књиге „Више од истине, Кадијевић о Кадијевићу“, Дејан Огњановић
Библиотека
20:30– АМФИТЕАТАР
Изгредници (такмичарски програм)
Сценарио: Ђорђе Милосављевић, Милан Коњевић
Режија:Дејан Зечевић
Проклети пас (такмичарски програм)
Сценарио и режија: Драган Пешикан

  1. август – петак

18:00– Бандити у потрази за мамом (такмичарски програм)
Сценарио и режија: Коста Ристић
Биоскоп
20:30– АМФИТЕАТАР
Додела награда 
и свечано затварање Фестивала филмског сценарија

Заробљено време
(ван конкуренције)
Сценарио и режија: Милан Никодијевић


Патуљци са насловних страна
(такмичарски програм)
Сценарио и режија: Милорад Милинковић

  1. август,субота
    Пост фестивалски програм ПРЕКО ПЛОТА
    20:30 Амфитеатар
    Жаба 
    Сценарио: Пјер Жалица
    Режија: Елмир Јукић


Година мајмуна

Сценарио и режија: Владимир Блажевски
Локација: Летња позорница

 

Please follow and like us:
20

Primary Sidebar

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial